Haber

Milletvekili Aydemir ulaştırma yatırımlarını değerlendirdi

TBMM Plan ve Bütçe Kurulunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesini pahalandıran Milletvekili İbrahim Aydemir, “Ulaştırma alanında Türkiye’nin abide eserlerle donatıldığına işaretle, ‘Müteşekkiriz, Allah razı olsun. Bu ufku Cumhurbaşkanımız açıyor, rotayı o çiziyor. Minnettarız” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komitesinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yanı sıra Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu, Karayolları Genel Müdürlüğü ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün bütçeleri kabul edildi.

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, “Her yaptığımız iş insana hizmet olsun diye yapılıyor çünkü insan mübarektir, çünkü “Hangi yana baksan benim veçhimi görürsün.” buyuruyor Cenab- Hak; dolayısıyla, mezhebine, meşrebine, ırkına, dinine, hiçbir şeyine bakmadan insana hizmet maksatlı yatırımlar yapıyoruz, hizmetler yapıyoruz” dedi.

Tüm ülkede olduğu üzere Doğu Anadolu Bölgesi ve Erzurum özelinde gerçekleştirilen yatırımları gündeme taşıyan Milletvekili Aydemir, bölgeyi Karadeniz’e bağlayan tünel yatırımlarının sosyoekonomik kayıtta fayda taşıyan, özel ve güzide hizmetler olduğunu vurguladı.

Aydemir’den Pirinkayalar teşekkürü

Pirinkayalar Tüneli yatırımı için müteşekkir olduklarını söz eden Milletvekili Aydemir, Erzurum kaydında beklentilerinin karşılık bulduğunu kaydederek, Kırık ve Dallıkavak Tünellerinin yakın vakitte hizmete girecek olmasını müjde olarak kıymetlendirdi.

Palandöken tüneli

Tekman – Erzurum yolunun kısaltacak olan Palandöken Tüneliyle ilgili beklentilerini aktaran Milletvekili Aydemir, Erzurum’da 57 merkezde iletişim sorununun temelinden çözüldüğünü, dahasını istediklerini kaydetti.

‘Hayide-i Sühan Merdi Sühendana yakışmaz’

Milletvekili Aydemir, sunumunda, ‘Eskiler derler ki: “Hayide-i sühan merdi sühendana yakışmaz.” Yani kullanılmış kelamı tekrar kullanmak yanlışsız olmaz. Bakanımız çok tafsilatlı anlattı bütçesini, yapılanları, yapılacakları detayıyla aktardı. Arkadaşlarımız da çok önemli notlar düştüler kendi vilayetleri bağlamında. Muhalefetten de tenkitler geldi, talepler de geldi; talep geldikçe biz bundan memnun da oluyoruz. ‘ ifadelerine yer verdi.

‘Yirmi yılda eşi emsali olmayan şeyler yapmışız’

Muhalefet ve iktidar parti Milletvekillerinin bakanlıkla ilgili yatırım talepleri olduğu, bunun içinde bulunulan dinamik sürecin eseri bulunduğunu kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Ne kadar hoş; talep edelim. Noksanımız yok mu? Elbette var. Biz daima söylüyoruz, hayat çok dinamik bir süreç, noksan kalanlar olabiliyor, tamamlayalım fakat bütün bütün “Yok.” diyenler de var, mesela bir muhalefet Mİlletvekili “Yollara tapıyorsunuz.” dedi, garip bir söz. Yollara niçin tapalım! Biz yol yapıyoruz, insanların buyruğuna amade kılıyoruz, insanların hayatını kolaylaştırıyoruz. Her yaptığımız iş beşere hizmet olsun diye yapılıyor zira insan mübarektir, zira “Hangi yana baksan benim veçhimi görürsün.” buyuruyor Cenab- Hak; münasebetiyle, mezhebine, meşrebine, ırkına, dinine, hiçbir şeyine bakmadan beşere hizmet gayeli yatırımlar yapıyoruz, hizmetler yapıyoruz. Hele Ulaştırma Bakanlığımız… Yani yirmi yılda eşi emsali olmayan şeyler yapmışız. ‘ kaydını düştü.

Aydemir 2001 -2022 farkını paylaştı

Ulaştırma alanında gelinen zirve noktayı Erzurum özelinden örnek vererek anlatan Milletvekili Aydemir, ‘Biz 2001 yılında bu partiyi kurarken -bütün samimiyetimle söylüyorum, Erzurum özelinden not düşeceğim- ilçelerde teşkilatlanma çalışmaları yapıyoruz, ilçelere giderken ne zorluklar yaşadığımızı ben biliyorum. Artık otoban kararında yerler yapmışız, yollar yapmışız, asıllı işler yapmışız. Müteşekkiriz, Allah razı olsun. Bu ufku kim açıyor? Bu ufku Sayın Cumhurbaşkanımız açıyor, rotayı o çiziyor, başta Bakan Beyefendi olmak üzere, Bakan Yardımcıları, nitelikleriyle hayata kıymet katıyorlar. Onlara şayet minnettarlığımızı söz etmezsek nankör konumu alırız. Nankör, Ekmek bilmeyen manasına gelir. Ben kendi adıma Bakanımıza minnettarım, teşekkür ediyorum. ‘ dedi.

Muhalefet yönetimindeki büyükşehirlerde yaşanan kaynak israfı

Hükümetin tüm kaynakları halka hizmet yolunda kullandığı, muhalefetin ise Belediyelerde kaynakları heba ettiğini belirten Milletvekili Aydemir, ‘Bakın, İstanbul’u en iyi bilenlerden biri yakın zamanda bir basın toplantısında not düştü: “Para bulamıyoruz ki İstanbul’da yatırım yapalım, bütçemiz kâfi değil.” diyen Belediye Başkanı ne yapıyor? Tanıtım için 114 milyon para ayırıyor. 114 milyon! Böylesine kendisiyle çelişen bir yaklaşım.’ İfadesine yer verdi.

1915 Çanakkale köprüsü

Muhalefetin 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili eleştirilerine tepki veren Milletvekili Aydemir, ‘Bazıları şunu söylüyor: “Çetelere iş veriliyor.” Ya, kendi arkadaşlarınıza hakaret ediyorsunuz, farkında değilsiniz. Bakın, 18 Mart’ta gittik, Çanakkale Köprüsü’nün açılışını yaptık; Allah razı olsun, yapandan, katkısı olan herkesten. Ya, bu köprüyü yapan CHP’li bir müteahhit, milletvekilliği yapmış. “Çete.” diyerek arkadaşlarınızı ilzam ediyorsunuz. ‘ dedi.

Aydemir’den muhalefete: ‘hazır değilsiniz’

Milletvekili Aydemir, ‘Bakın, “İktidar olmaya namzet bir halimiz var.” diyorsunuz lakin yarın geldiğinizde mahcup olursunuz. Gelemezsiniz de yani o denli bir şey mümkün değil de göreceğiz Allah’ın izniyle. Çünkü samimi söylüyorum ki siz zihnen de bu işe hazır değilsiniz, kadro olarak da hazır değilsiniz. Tabii ki nitelikli isimler var, ben onları tenzih ediyorum, yanlış anlaşılmasın ama anlatımlarınızdan, aktarımlarınızdan hazırlıksız bir haliniz olduğunu görüyoruz zaten.’ diye konuştu.

Aydemir 651 milyonluk tasarrufa dikkat çekti

e-Devlet projesiyle ikametgah sorgulamasından 651 Milyonluk tasarruf yapıldığını vurgulayan, ‘hizmet ehli olmak için kendinizi vatana hasretmeniz gerekir’ kaydını düşen Milletvekili Aydemir, muhalefete, ‘Görüyor musunuz? Bunlar bizimle oluyor. Uydu haberleşmede eşi, emsali olmayan noktala gitmişiz. Nasıl oluyor? Kadro nitelikliyse, bir de vatana kendinizi hasrediyorsanız olur.’ dedi.

Kargamış saldırısı ve muhalefetin yaklaşımı

Konuşmasında Gaziantep’in Kargamış ilçesine yapılan roketli saldırıyı telin eden Milletvekili Aydemir, muhalefetin saldırıyla ilgili değerlendirmelerine sert tepki gösterdi. Milletvekili Aydemir, “Karkamış’ta elim bir hadise yaşandı. Kitapsız, imansız, vicdansız, dinsiz PKK/PYD attı oradan roketi, bir evladımız ki sizin milletvekilinizin yeğeni -değil mi – şehit oldu öğretmenle bir arada ve bunu değerlendirirken bir gazeteci, kelamım ona gazeteci… Gazeteci olduğum için onlardan da utanıyorum, samimi söylüyorum, isim açmıyorum da tiksinilecek şey. Merhum Attila İlhan’ın bir kaydı vardı “Bu ülkenin asgari yüzde 10 hain kontenjanı var.” diyordu ya, bunu biraz daha çıkarmak lazım; rahmet olsun diyorum. Ya, bir gazeteci çıkıyor, üstelik de yaşı kemale ermiş birisi, diyor ki: “Misille kardeşim, bu bir misilleme; biz oraya gitmeseydik bu da olmazdı.” Be kitapsız, İstiklal’deki hadiseye sen ne diyeceksin? Bu türlü bir şey olur mu? Bunlar kelamım ona şunu yapmaya çalışıyorlar: “AK Parti yıkılsın, Cumhurbaşkanımız gitsin, vatan yok olsun, bitsin.” Bu türlü bir yaklaşım. Bakın, bunu milletimiz biliyor, milletimiz görüyor, milletimiz her şeyin farkında ve samimi söylüyorum ki müşteki hali olanlar bile, varsayalım ki şu fiyat artışlarından yana mutazarrır bir hali var insanların “Ya acaba…” üzere ikircikli bir fikirde, şunları görünce bütün bütün, tekrar “Yahu, AK Parti olmazsa biteriz, Cumhurbaşkanımız olmazsa yok oluruz.” noktasına geliyorlar. Bunları şahsen biz yaşıyoruz, görüyoruz ve göreceksiniz, yaşayacaklarınızı göreceksiniz. İnsan şunu yapar hiçbir şey olmasa: Bize yönelen bir akın var değil mi? Bunu bir kınayalım, hücumun ismini koyalım; burada bile yoksunuz. Hizmetleri inkarda zati beceriklisiniz de hiç değilse kendi oturduğumuz tabanı yok etmeye çalışanlar var. ‘ kaydını düştü.

Aydemir’den kürtlerin istismar edilmesine sert tepki

Milletvekili Aydemir, ‘Bakın, ben burada altını çiziyorum, diyorum ki: Ben Erzurum Milletvekiliyim, Kürt kardeşlerimi çok yakından tanıyan birisiyim -Kürt’ü istismar edenler var, kitapsızlar- Kürt kadar vicdanlı, imanlı, bu vatana mensubiyet duyan diğeri yoktur diye düşünüyorum. Onları istismar edenlere karşı bir duruşumuzun olması lazım, değil mi? Haydi hizmetleri görmüyorsunuz, yahu şu yıkım hareketine karşı müşterek hareket edelim; orada bile yoksunuz. Hasebiyle bu bir büyük nakısadır, noksandır; bunun altını çiziyorum. ‘ dedi.

Aydemir tünel yatırımlarını gündeme taşıdı

Sunumunun son bölümünde Erzurum’la ilgili notlar düşen Milletvekili Aydemir, ‘Pirinkayalar’a müteşekkiriz, gerçekten Erzurum-Artvin yolunu tünellerle donattınız, Pirinkayalar da çok özel oldu; Allah sizden razı olsun. Bir oburu: Kırık ve Dallıkavak için uğraşınızı biliyoruz, çok yakın vakitte hayatiyet bulacak lakin bizim için en önemli projelerden birisi de Palandöken Tüneli, biliyorsunuz; Tekman’ı Erzurum’a 39 kilometrelik bir uzaklık haline getirecek. ‘ dedi.

‘Erzurum’da 57 merkezde sorun çözüldü’

AK Parti Erzurum Milletvekili, Sıhhat eski Bakanı Recep Akdağ ve Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Sekmenle birlikte Bakan Karaismailoğlu’na ilettikleri bir sorunun anında çözüldüğünü belirten Milletvekili Aydemir, ‘Değerli Bakanım, yazın size Recep Akdağ Bakanım, Büyükşehir Belediye Liderimiz Mehmet Sekmen Bey’le geldik, talebimiz şuydu: Telefon çekmeyen yerler var, mahalleler var, köyler var. Allah razı olsun, 57 merkezde müzahir oldunuz, bir hal yoluna girdi ama yetmedi, dahasını istiyoruz, burada da mutlaka ama mutlaka yardımcı olmanız lazım.’ diye konuştu.

Aydemir trafikteki ağaçlandırmaya dikkat çekti

Genel bazda, bilhassa trafikte yaşanan bir sıkıntıya da işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Kavşak alanları; neresi olursa olsun oralarda bir ağaçlandırma yapılıyor. Şimdi, arabayla geçerken, ağaçlardan karşı tarafı göremiyorum ve ne oluyor? Kazalar o sebepten dolayı ciddi ciddi artış gösteriyor. Buna dönük, Ulaştırma Bakanlığının bir tahdit getirmesi mümkün müdür, belediyelerle görüşmesi mümkün müdür? Mutlaka bunu da ben özellikle dikkatinize sunuyorum. Bütçemiz inşallah bereketli olacak. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. ‘ dedi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerçek ve kaliteli istanbul eskort bayanları
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler