Yaşam

Film Tutkunlarının Defalarca İzlediği Popüler Yapımlarda Gözünüzden Kaçan Birbirinden İlginç Detaylar

Dünya çapında beğenilip hayranlıkla izlenen sinemaların bu kadar tutulmasının bir sebebi var: İzleyicileri hem güldürüp hem düşündüren ayrıntılar! Adeta sinemaların tadı tuzu olan bu detayları görünce bir daha asla sinemaları eskisi üzere izleyemeyeceksiniz! Ayrıntılar için sizleri şöyle alalım… ?

Uyarı: İçeriğin devamı sinemalara dair birçok spoiler içeriyor!

15. Lightyear (2022) sinemasında bulunan otomat “Wade Water” markalı bir su satıyor. Bu marka Pixar’ın bir sonraki başrolünde Wade Ripple isimli bir karakterin olduğu “Elemental” sinemasına bir göndermedir.

14. The Mask (1994) sinemasında Stimpy isimli kedinin köpeği kafesten çıkartmaya çalışırken köpek de sonrasında Stanley karakterinin mahpustan çıkmasına yardım ediyor.

13. Ariel the Little Mermaid (1989) sinemasındaki Ariel karakteri “A Goofy Movie” sinemasında karşımıza çıkıyor.

12. Wendell & Wild (2022) sinemasında Henry Selick karakterinin direktörü Jack Skellington, kapanış jeneriğinde görülebilir.

11. Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit (2005) sinemasında Gromit’in mezun olduğu okul Dogwarts Üniversitesi!

10. Weird: The Al Yankovic Story (2022) sinemasında Kuni’nin gittiği karate okulunun bir ilanı görülebilir. Bu okul, Al’ın birinci sineması UHF (1989)’de görülebilir.

9. Dredd (2012) sinemasında Dredd’i balkonda kovalayan yandaşlar, Dredd’in nerede olduğunu gösteren bir posterin önünden geçiyorlar!

8. Weird: The Al Yankovic Story (2022) sinemasında ayrıyeten geride bulunan gevreklerin markası, sinemada söylenen müziğin içerisinde de geçiyor…

7. Cronenberg’s Dead Ringers (1988) filminde Jeremy Irons bir hastasına jinekolojik muayene yaparken “iç güzelliği” ile alakalı bir espri yapıyor.

Organlarının fazlasıyla sağlıklı olduğunu ve iç güzellikle alakalı bir yarışmaya katılmasını söylüyor. Conenberg’s Crimes of the Future (2022) sinemasında ise bu yarış gerçek oluyor.

6. Top Gun: Maverick (2022) sinemasında direktör Joseph Kosinski, Marshalltown’un en popüler kafes Cecil’s Cafe’ye bazı göndermeler yapıyor.

5. Enchanted (2007) filminde kapıda görünen kadın Disney filmindeki Pocahontas için ses sanatçılığı yapan Judy Kuhn’dur.

4. Your Name (2016) sinemasındaki restoranın ismi “Il Giardino delle Parole”dir. Yani direktörün evvelki sineması The Garden of Words (2013)’ün İtalyancası!

3. Snow White and the Seven Dwarves (1937) sinemasındaki aynanın etrafında bulunan semboller aslında 12 burçtur.

2. Fury (2014) sinemasında gördüğümüz çamura bulanmış ceset sahnesi aslında gerçek bir tarihi olaya dayanıyor.

Fransızlar, Amerikalıların bilerek gömmediği bu cesedin üzerinden geçerek yollarına devam etmek zorunda kaldılar.

1. Aladdin (1992) sinemasında Prens Ali “Pazar gününüzü kutlarım.” diye bağırırken 2019 üretiminde bu replik “Cumanızı kutlarım.” olarak değiştirilmiştir.

Siz bu detayları fark edebilmiş miydiniz? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu