Haber

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezine tam not

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Uluslararası bir turizm merkezi olan Erciyes, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin girişim ve çalışmaları sayesinde sadece kış sporları değil, yaz aylarında da çok çeşitli dağ ve doğa turizminin yanı sıra futbol, ​​basketbol gibi geniş bir spor yelpazesine de ev sahipliği yapıyor. , yüzme, atletizm ve bisiklete binme. merkezi olarak öne çıkıyor.

YENİ DÖNEME HAZIRIZ

Erciyes Dağı’nı her mevsim işlevsel bir turizm noktası haline getirmek ve spor turizmini daha da çeşitlendirmek amacıyla yatırımlarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 8 futbol sahası, kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu ve atletizm pisti gibi tüm spor dallarını Erciyes’te hazırladı. Kullanacağı tesisler yeni döneme hazır.

ŞİMDİYE KADAR 27 PERSONELİ AĞIRLADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve daha önce 1.830 metre yükseklikte inşa ettiği 2 futbol sahasıyla bugüne kadar 27 personeli ağırlayan Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, profesyonel olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu inşa etti. , 6 futbol sahası, atletizm pisti ve fitness merkezi ikinci etabında. Tesisleriyle yeni dönemde tüm spor dallarında profesyonel sporculara ev sahipliği yapacak.

SPOR TURİZMİ PROFESYONELLERİ TESİSLERİ ZİYARET ETTİ

Önümüzdeki yaz dönemi hazırlıklarını sürdüren Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, spor turizminin önde gelen acenteleri ve profesyonellerinden tam not aldı. Tesisleri yerinde inceleyen uzmanlar, yeni dönemde farklı disiplinlerden sporcuların Erciyes’e getirilmesi için çalışmalara başladı. Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, spor turizminin önde gelen profesyonellerine Erciyes hakkında kapsamlı bilgiler verdi ve kamp merkezindeki tesisleri gezdi.

Elcuman daha sonra spor turizmi bölümünde hizmet veren acenteler ve Erciyes Kayak Merkezi’nde faaliyet gösteren otel yetkilileriyle istişarelerde bulundu.

haber-karamursel.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu