Ekonomi

Türkiye Hayat Emeklilik’ten Öncü Adım: BES Birikim Hediyesi

Türkiye Hayat Emeklilik, uçtan uca dijital olarak tasarladığı “BES Birikim Hediye” hizmeti ile hediye kültürüne yeni bir boyut kazandırıyor. Bu yenilikçi uygulama ile düğün, doğum, doğum günü, mezuniyet, bayram gibi özel günlerde Türkiye Sigorta Müşteri Platformu üzerinde oluşturulan QR kod veya ödeme linki üzerinden BES Birikim Hediyeleri gönderilebilmektedir.

Türkiye Hayat Emeklilik, yurt içi tasarrufların artırılmasına katkı sağlamak, Bireysel Emeklilik Sistemi’ni kolaylaştırmak ve kullanılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği BES Birikim Hediye hizmeti ile tüm Türkiye’ye çok daha kalıcı ve anlamlı bir hediye alternatifi sunuyor. daha geniş kitleler tarafından

Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen, hediye vermeyi seven bir toplum olarak BES Birikim Hediye hizmetinin bu keyifli kültürü daha da anlamlı kılacağına dikkat çekerek, “Dünyada eşi benzeri olmayan cömertlikte Bireysel Emeklilik Sistemimiz var. ekonomimiz inançla ve istikrarla büyüyor. Yurtiçi tasarrufların artırılması amacıyla BES sistemi kapsamında yapılan tasarrufların yüzde 30’a varan oranda Devletimiz tarafından destekleniyor. “Yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle sistemin yaygınlaştırılmasında değerli bir fırsat daha yakalanmış oldu. tabana. Devletin de katkıda bulunduğu ve günden güne değer kazandığı başka bir muamele yok dünyada. Hediye vermeyi seven bir toplum olarak BES Birikim İkramı ile sevdiklerimizin geleceğine anlamlı bir katkı sağlayabiliriz.” .

Sürecin esnekliğini ve kolaylığını vurgulayan Türkmen, “Süreç dijital olarak uçtan uca yürütülüyor. Sözleşme sahibi katılımcı, Türkiye Sigorta Müşteri Platformumuzdan hediye göndermek istediği sözleşmeyi seçip link veya QR kod üreterek paylaşabilir. Örneğin, bu QR kodunu düğün davetiyesine ekleyebilir veya uzaktaki ve çocuğunun doğum gününde hediye göndermek isteyen büyükanne, büyükbaba, dede, amca, teyze veya amcalarla bağlantıyı paylaşabilirler. Gerekli tüm kontroller dijital olarak sağlanmakta olup, gönderenin tebrik veya dilek mesajları da dahil olmak üzere 1 dakika içerisinde ek katkı payı gönderilmektedir. Gerekli bildirimler hem göndericiye hem de sözleşme sahibine SMS ve e-posta yoluyla yapılır. Alınan hediyeler ve detayları da taşınabilir uygulamadan takip edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

baglarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu