Haber

Danimarka’da Kasım’da Rekor İflas Sayısı Kaydedildi

KOPENHAG, 6 Aralık (Xinhua) — SMVdanmark tarafından Pazartesi günü yayınlanan yeni bir rapora göre, Kasım ayında Danimarka’da toplam 331 şirket iflas başvurusunda bulundu. Bu, son 13 yılın en yüksek rakamı.

Ülkede 18.000 küçük ve orta ölçekli işletmeyi temsil eden SMVdanmark, yazdan bu yana “işletmeler, yüksek enflasyona, artan enerji faturalarına ve en önemlisi tüketicilerin paniğe neden olan ekonominin geleceğine ilişkin korkulardan ağır darbe aldı. satın alma hakkında.”

Rapora göre, birçok işletme aslında yüksek elektrik maliyetleri ve Covid-19 salgınından kaynaklanan birikmiş işler nedeniyle finansal olarak mücadele ediyordu.

SMVdanmark danışmanı Lasse Lundqvist raporda, “İstatistik tarihi boyunca, çalışanı olan bu kadar çok işletmenin iflas ettiğini görmedik. Bu, krizin ciro ve çalışanı olan gerçek işletmeleri vurduğu anlamına geliyor.”

Danimarka’da iflaslar her tür işletmeyi etkilerken, özellikle inşaat ve perakende sektörleri etkilendi. Kasım ayında iflasların yarısından fazlası inşaat sektöründe yaşandı.

Lundqvist, “Maalesef önümüzdeki aylarda daha da fazla iflas göreceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu